Z twierdzy wroga

Berlin i ja. Emigracja. Życie w Berlinie.

Wpis

piątek, 19 lutego 2010

Berlinale 2010

Nie pytajcie skąd wzięłam bilety na światową premierę Wyspy tajemnic (Shutter Island) Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio. Powiem tylko, że w odróżnieniu od roku poprzedniego ustawienie się przed kasą o piątej rano nie wystarczyło.


I znów czerwony dywan otoczony gromadą fanów i reporterów z aparatami. Można zmrużyć oczy i wyobrazić sobie, że na ciebie czekają. Po tej krótkiej chwili próżnej przyjemności dołączyłam do czekających. Gwiazdy na premierach wydają się zawsze sympatyczne. Uśmiechają się, rozdają autografy, robią zdjęcia z fanami. Cóż, to ich praca. Każdy pożera ich oczami, każdy chce się z nimi zamienić. Jak fałszywy głos w chórze słyszysz w głowie głos rozsądku pytający: Czy oni są szczęśliwi? Czy nie chcieliby się również zamienić?


Po obejrzeniu wstrząsającego, mrocznego i nieco ciężkiego filmu z serii „do ostatniej minuty oszukiwać widza”, musieliśmy w 25 minut przenieść się z Berlinale Palast do kina International na powtórzenie filmu Polańskiego – Autor Widmo (The Ghost Writer). Czułam się jak Kopciuszek uciekający z balu, obcasy stukały szybko o chodnik i o mało nie tylko buty, ale i nogi pogubiłam w tym szalonym pędzie. I wtedy znów ta współczująca myśl, że DiCaprio tak dziko przedzierać się przez tłum mógł ostatnio na planie Titanica


Choć oba filmy oceniam pozytywnie, film Polańskiego podobał mi się bardziej. Nie wiem dlaczego. Muszę poczytać recenzje ;). 

Tak więc tegoroczne Berlinale „załatwiłam” w jedną noc, a że tę wielogodzinną ucztę przypłaciłam bólem głowy, cóż, taka jest zazwyczaj cena nocnych wypraw.

DiCaprio na Berlinale

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
wanda_2009
Czas publikacji:
piątek, 19 lutego 2010 13:07

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość martencja napisał(a) z *.dip.t-dialin.net komentarz datowany na 2010/02/22 23:37:30:

  wspaniały blog!!!!! świetne teksty które mnie rozbrajają :D

  a jak zdobyłaś te bilety ;) hihihiihh

 • wanda_2009 napisał(a) komentarz datowany na 2010/02/22 23:56:00:

  Dziękuję za miłe słowa.
  Co do biletów, to jak się kiedyś może spotkamy, to chętnie Ci powiem, ale publicznie się nie przynam ;)
  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz